Autokary do Zurychu

Autokary do Zurychu. Rezerwacja, bilety online.

Tanie bilety autokarowe Euroticket, autobusy do szwajcarii Tanie bilety autokarowe Voyager, autobusy do szwajcarii

Zurych (niem. Zürich; fr. Zurich) to szwajcarskie miasto, stolica kantonu Zurych, położone w północno wschodniej części kraju, nad rzekami Limmat i Sihl oraz Jeziorem Zuryskim.

Początek miastu dał rzymski posterunek Turicum, założony 2000 tys. lat temu na szczycie jednego ze wzgórz na Jeziorem Zuryskim. W kolejnych wiekach  było ono osadą Alemanów, rezydencją karolińską, a nawet opactwem benedyktynów. Dopiero w XIII w. Zurych otrzymał prawa miejskie i stał się wolnym miastem podległym Rzeszy Niemieckiej.  Przystąpienie do Konfederacji Szwajcarskiej w XIV w. wpłynęło korzystnie na jego rozwój gospodarczy i polityczny.

Obecnie Zurych to główny ośrodek gospodarczy Szwajcarii, zwany także rajem komunikacyjnym. Z tamtejszego dworca odjeżdża dziennie prawie 2000 pociągów, a po mieście można poruszać się  tramwajami, kolejkami miejskimi i autobusami. Charakterystyczne dla miasta są trzy kościoły: katedra Grossmünster, kościół Fraumünster słynący z niezwykłych witraży Marca Chagalla oraz najstarsza świątynia w Zurychu Sankt Peterskirche. Do innych atrakcji wartych zobaczenia należą również liczne galerie, muzea m.in. Schweizerisches Landesmuseum, Kunsthaus Zürich oraz ZOO.

autokary do zurychu, tanie bilety online

Międzynarodowe przewozy autokarowe do Zurychu.

W pobliżu miasta znajduje się międzynarodowe lotnisko, obsługujące ponad 150 krajów. Bez problemu dojedziemy tutaj również samochodem oraz pociągiem. Możemy także zdecydować się na międzynarodowe przewozy autokarowe do Zurychu,  obsługiwane m.in. przez  autobusy Sindbad, Almabus, Intercars, autokary Rudnik Tumay czy Interbus. Tanie bilety autokarowe do Zurychu oraz innych szwajcarskich miast np. Genewy, Bazylei, Fryburga czy Lozanny zarezerwujemy za pośrednictwem zamieszczonych na naszej stronie przeglądarek Voyager oraz Euroticket Z wyborem terminu nie powinno być problemu, ponieważ autobus z Polski do Zurychu i z Zurychu do Polski kursuje niemal regularnie.

Wśród popularniejszych przewoźników znajdują się m.in.: Bermuda, Autokar Polska, Agat, Eurobus Eurolines, Eurotrans, Orland, Trans Service, Biacomex Transport, Polonia Transport oraz Sokół. Przykładowa trasa z Warszawy do Zurychu  wiedzie przez następujące miasta: Warszawa, Łódź, Zduńska Wola, Sieradz, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Zurich, Berne, Fribourg, Lausanne i Geneve.

W razie potrzeby za pomocą wyszukiwarki Euroticket lub Voyager znajdziemy także busy do Genewy, busy do Lozannyautobus z Polski do Bazylei lub przewozy autokarowe do Berna.