Autokary do St. Gallen

Autokary do St. Gallen. Tanie bilety autokarowe. Sprzedaż i rezerwacja online.

Tanie bilety autokarowe Euroticket, autokary do szwajcarii Tanie bilety autokarowe Voyager

Sankt Gallen (niem. Sankt Gallen, St. Gallen, nieoficjalnie: fr. Saint-Gall, ret. Son Gagl, wł. San Gallo) to niewielkie szwajcarskie miasto, stolica kantonu o takiej samej nazwie, położone w okolicach Jeziora Bodeńskiego, przy granicy z Niemcami, Austrią i Księstwem Lichtensteinu. Jego powstanie wiąże się z założonym na tych terenach w VII w. opactwem benedyktynów, zajmujących się kontemplacyjnym studiowaniem ksiąg.

Obecnie St. Gallen to miasto uniwersyteckie, zamieszkiwane przez 75 tys. ludzi. Jego starówka wraz z zabytkową kolegiatą zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najcenniejszym obiektem jest katedra wraz z zabytkową biblioteką oraz ołtarzem głównym z umieszczonym w nim obrazem Francesca Romanellego. Turyści znajdą tutaj także liczne muzea m.in. Muzeum Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej czy Muzeum Tekstyliów. Warty zobaczenia jest także „publiczny salon” – największy w Europie, czyli specjalne miejsce dostosowane do spotkań i wypoczynku. Zamiast szarych chodników cała przestrzeń wyłożona jest czerwonym dywanem, na którym ustawiono kolorystycznie dopasowane ławki i stoliki. Miłośnicy narciarskiego szaleństwa znajdą w pobliżu St. Gallen liczne ośrodki narciarskie, szlaki spacerowe oraz najdłuższy w Europie tor do snowtubingu.

autokary do st. gallen, tanie bilety online

Autokary do Szwajcarii. Sprzedaż biletów online.

Wybierając się w podróż z Polski do Szwajcarii czy też ze Szwajcarii do Polski można wybrać przewozy autokarowe do St. Gallen czy innych miast np. Berna czy Fryburga. Wystarczy skorzystać z zamieszczonych na naszej stronie internetowej przeglądarek Voyager lub Euroticket.

Z ich pomocą znajdziemy zarówno tanie bilety autokarowe do St. Gallen jak i innych miast szwajcarskich. Będziemy mogli zapoznać się także ze szczegółowym rozkładem jazdy, poznać czas podróży oraz poszczególne miejsca postojowe. Warto zauważyć, że trasa Polska – Szwajcaria – Polska jest bardzo popularna i wielu przewoźników regularnie nią jeździ oferując nie tylko autobus z Polski do St. Gallen, ale również busy  do Lozanny, busy do Zurychu czy przewozy autokarowe do Fryburga.

Najpopularniejsi przewoźnicy kursujący z Polski do Szwajcarii, w tym oferujący autokary i busy do St. Gallen to Sindbad, Julia Tour, Nord (przeglądarka Voyager) oraz Agat, Autokar Polska, Intercars Basque, Ecolines oraz Eurobus Eurolines i współpracujące z nim – Eurotrans, Orland, Trans Service, Biacomex Transport, Polonia Transport czy Sokół (wyszukiwarka Euroticket).

Przykładowa trasa z Polski do St. Gallen prowadzi przez masta: Białystok, Łomża, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Warszawa, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Dobrodzień, Ozimek, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Opole, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Heidenheim an der Brenz, Memmingen, Lindau, Bregenz, Sankt Gallen, Zurych, Berno, Fryburg, Lozanna, Genewa.