Autokary do Genewy

Tanie przewozy międzynarodowe Polska – Szwajcaria. Autokary do Genewy. Rezerwacja, sprzedaż biletów online.

Tanie bilety autokarowe Euroticket, autokary do szwajcarii bilety autokarowe Voyager, autokary do genewy

Rezerwuj autokary do Genewy korzystając z jednego z dwóch systemów rezerwacji Voyager lub Euroticket!

Genewa (fr. Genève, niem. Genf) jest położona w południowo-zachodniej części Szwajcarii, nad Jeziorem Genewskim oraz rzeką Rodan. Miasto obejmuje swoim zasięgiem także fragment obszaru francuskiego i liczy ponad milion mieszkańców.

W V w. na terenach dzisiejszej Genewy powstało biskupstwo, które podlegało Cesarstwu Rzymskiemu., później dostało się we władanie Burgundów. Szczególnie szybki rozwój miasta przypada na XIV wiek, zwłaszcza ze względu na odbywające się tutaj jarmarki ściągające kupców z całej Europy. W kolejnych stuleciach systematycznie wzrastała liczba banków oraz rozwijał się handel i rzemieślnictwo. W 1798 r. Francja zaanektowała Genewę, która na szesnaście lat stała się siedzibą francuskiego departamentu. Od 1920 r. swoją siedzibę ma tutaj Liga Narodów, a później także ONZ.

Do najważniejszych genewskich zabytków możemy zaliczyć Katedrę św. Piotra, Audytorium Kalwina, Bazylikę NMP, Ratusz, Arsenał i Pomnik Reformacji. Koniecznie trzeba zobaczyć fontannę na jeziorze o wysokości 140 m oraz zegar kwiatowy zlokalizowany przy moście Mont Blanc w ogrodzie angielskim.  Wybierając się w podróż po mieście możemy skorzystać z tamtejszego transportu publicznego, do którego zalicza się autobusy, tramwaje, kolejki miejskie, trolejbusy a nawet statki.

bilety autokarowe do Genewy. autokary do szwajcarii

Przewoźnicy oferujący autokary do Genewy

Do Szwajcarii dostaniemy się za pomocą kolei, samolotu albo własnego samochodu. Możemy również zdecydować się na międzynarodowe przewozy autokarowe do Genewy, które wykonują przewoźnicy: Sindbad, Almabus, Rudnik Tumay, Eurobus Eurolines oraz współpracujące z nimi busy do Genewy, prowadzone przez Biacomex Transport, Orland, Polonia Transport lub Sokół.  Autobus z Polski do Genewy odjeżdża stosunkowo często, dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemu z wyborem najlepszego terminu.

Trasę Polska – Szwajcaria – Polska obsługują również autobusy Agat, Autokar Polska, Bermuda Interbus, Intercars. Tanie bilety autokarowe do Genewy, wszystkich wymienionych przewoźników kupimy za pomocą znajdujących się na naszej stronie systemów Voyager oraz Euroticket. Oferują one wyszukanie najlepszej oferty także do innych zakątków Szwajcarii np.: przewozy autokarowe do Bazylei, busy do St. Gallen, autobus z Polski do Bernabilety autokarowe do Lozanny czy bilety autokarowe do Berna.