Autokary do Bazylei

Autokary do Bazylei – Tanie Bilety Autokarowe Polska Szwajcaria – Rezerwuj Online!

Tanie autokary do Bazylei online Tanie bilety autokarowe Voyager

Rezerwuj tanie autokary do Bazylei w jednym z dwóch systemów – Voyager lub Euroticket. Nie przepłacaj u pośredników!

Bazylea  (niem. Basel, fr. Bâle) jest trzecim pod względem wielkości miastem położonym w północnej Szwajcarii, na styku z granicą niemiecką i francuską. W przeszłości tereny te były zamieszkiwane przez plemię celtyckie, później osiedlali się tam kolejno Rzymianie, Alemanowie i Frankowie. Prawa wolnego miasta Bazylea uzyskała w 1000 r., ale już kilkadziesiąt lat później dostała się we władanie Cesarstwa Rzymskiego.

W 1815 r., podczas kongresu wiedeńskiego oficjalnie uznano neutralność całej Szwajcarii, ale  na skutek pomyłki w 1945 r.  alianci zbombardowali dworzec kolejowy w Bazylei. Nie wpłynęło to jednak znacząco na zahamowanie rozwoju miasta i jego gospodarki. Współcześnie, jest to ważny ośrodek handlowy, siedziba wielu fabryk oraz centrum kapitałowo-bankowe. Zabytki warte zobaczenia to przede wszystkim Muzeum Historii Bazyleii, katedra św. Marcina oraz ratusz.

Bazylea jest ważnym węzłem komunikacyjnym, przez który przebiega m.in. szlak łączący Włochy i Niemcy, autostrada do Strasbourga, Fryburga i Frankfurtu. Po mieście można poruszać się tramwajami i ekologicznymi autobusami, napędzanymi gazem ziemnym. Co ciekawe, należące do Bazylei lotnisko międzynarodowe, znajduje się we Francji i jest obsługiwane przez dwa państwa.

tanie bilety autokarowe do Bazylei

Tanie międzynarodowe przewozy autokarowe. Bilety online.

Decydując się na podróż z Polski możemy wybrać tanie bilety autokarowe do Bazylei, które kupimy za pomocą znajdujących się na naszej stronie przeglądarek Voyager i Euroticket. Trasa Polska – Szwajcaria – Polska jest obsługiwana przez wielu przewoźników: autokary SindbadAlmabus, Agat,  Bermuda, Autokar Polska, Intercars, Eurobus Eurolines oraz współpracujące z nim busy Orland, Trans Service, Biacomex Transport, Polonia Transport, Sokół. Przykładowy autobus z Polski do Bazylei jedzie przez miasta: Białystok, Łomża, Ostrołęka, Pułtusk, Warszawa, Łódź, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Częstochowa, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Strzelce Opolskie, Opole, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Jędrzychowice, Freiburg im Breisgau, Bazylea, Zurych, Berno, Fryburg, Lozanna, Genewa.

Przewozy autokarowe do Bazylei to bardzo popularny sposób na tanią podróż. Busy do Bazylei jeżdżą stosunkowo często, choć na tak długiej trasie znacznie częściej spotkać można komfortowe i nowocześnie wyposażone autokary.

Miłośnicy Szwajcarii i tamtejszych serów oraz czekolady, którzy chcieliby wybrać się w podróż po tym alpejskim kraju  mogą znaleźć na naszej stronie także: przewozy autokarowe do Zurychu, autobus z Polski do Genewy, tanie bilety autokarowe do Berna czy busy do Fryburga. Dzięki internetowym wyszukiwarkom kupimy najtańsze bilety autokarowe do Lozanny czy St. Gallen nie wychodząc z domu. Jest to nie tylko oszczędność pieniędzy ale i czasu.